Schneider G80N3E630, Circuit breaker, 3P, 630A, 50kA at 415VAC, GoPact MCCB 800, ETU trip unit, adjustable thermal protection
SKU: G80N3E630
Original price was: 50,673 EGP.Current price is: 39,587 EGP.
  • Brand: Schneider
  • Model: G80N3E630
  • Power range: GoPact MCCB
  • colour: Grey
  • poles: 3P
  • weight: 6.9 kg
  • [In] rated current: 630A
Brand:Schneider
Description
Schneider G80N3E630, Circuit breaker, 3P, 630A, 50kA at 415VAC
GoPact MCCB 800, ETU trip unit, adjustable thermal protection
Additional information
Part Number
G80N3E630
Brand
Schneider
Schneider
Schneider G80N3E630 3P Molded Case Circuit Breaker (MCCB) – 630A, 50kA Breaking Capacity at 415V AC, GoPact 800 Series with Adjustable ETU Trip Unit.
You're viewing: Schneider G80N3E630, Circuit breaker, 3P, 630A, 50kA at 415VAC, GoPact MCCB 800, ETU trip unit, adjustable thermal protection Original price was: 50,673 EGP.Current price is: 39,587 EGP.
Add to cart
محتاج مساعدة؟
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
Shopping cart close