Schneider E3MUPS200KHS On-Line UPS, 200kVA/ 200kW, 3 Ph, 3M, 400V, 3:3 UPS for external batteries, Start-up 5×8, Tower
SKU: E3MUPS200KHS
  • Brand: Schneider
  • Model: E3MUPS200KHS
  • Power range: 200kVA/ 200kW
  • Maximum input current: 336 A
  • Weight (kg): 304 kg
  • Warranty: 2 Years
Brand:Schneider
Description
Schneider E3MUPS200KHS On-Line UPS
200kVA/ 200kW, 3 Ph, 3M, 400V, 3:3 UPS for external batteries, Start-up 5×8, Tower
High-Performance Online UPS for Critical Power Protection:
Besides a power rating of 200 kVA / 200 kW, this double-conversion UPS ensures clean and consistent power,
ideal for small to medium data centers, commercial buildings, and other high-demand applications.
Designed for 400V (3-phase) input and output, it delivers a seamless transition during power disturbances,