Schneider E3LUPS300KHS On-Line UPS
300kVA/ 300kW, 3 Ph, 3L, 400V, 3:3 UPS, Startup 5×8, Tower
High-Performance 300kVA On-line UPS for Reliable Power Backup:
Besides its 400V input/output voltage, it supports a broad range of operating environments including factories, data centers, and electrical rooms.
Easy to Deploy, Configure, and Maintain:
This UPS system is built for ease of use from the ground up.
Compact Footprint with High Efficiency with Schneider E3LUPS300KHS On-Line UPS:
Weighing 449 kg, it is ideal for locations with space constraints.
that is improving overall system performance and reducing operating costs.
Resilient and Scalable Design:
The unit also features a wide input voltage range (323–477 V) and supports frequencies from 40 to 70 Hz.