معلومات إضافية
| Brand-- | |
|---|---|
| Model | LC1E1210M5 |
| Range | Easy TeSys |
| Range of produact | Easy TeSys Control |
| Product or component type | Contactor |
| Contactor application | Motor control, Resistive load |
| Control circuit type | AC at 50 Hz |
| Auxiliary contact composition | 1 NO |
| Minimum switching voltage | 17 V for control circuit |
| Minimum switching current | 5 mA for control circuit |
| Insulation resistance | > 10 MOhm for control circuit |

