Availability: In Stock
شنايدر GZ1E14، ثلاثي الأقطاب، 6..10 امبير، 0.16..0.25 أمبير، قاطع كهرباء الموتور، وحدة فصل مغناطيسية حرارية
SKU: GZ1E14
- العلامة التجارية: شنايدر إليكتريك (Schneider Electric)
- النوع: قاطع دائرة للمحركات
- الموديل: GZ1E14
- عدد الأقطاب: 3P
- التيار المقدر: 6..10 أمبير
- الفئة: Easy TeSys Power, GZ1E
- نطاق الحماية: AC-3
Brand:شنايدر
الوصف
معلومات إضافية
معلومات إضافية
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Part Number | GZ1E14 |
| Poles description | 3P |
| Utilisation category | AC-3 |
| Network frequency | 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| Motor power kW | 2.2 kW at 230 V AC 50/60 Hz |
| Thermal protection adjustment range | 6…10 A |
| Magnetic tripping current | 138 A |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6 kV conforming to IEC 60947-2 |
| Power dissipation | 2.5 W (per pole) |
| Maximum operating rate | 25 cyc/h |
| Height | 89 mm |
| Width | 44.5 mm |
| Depth | 78 mm |
| weight | 0.26 kg |





