Availability: In Stock
شنايدر A9K24163، مفتاح احادي القطب، 63 امبير، Acti9 iK60N ، قاطع كهرباء، منحنى c، قدرة فصل 6000 امبير (IEC 60898-1)
SKU: A9K24163
419 EGP
- Brand: Schneider
- Model: A9K24163
- Power range: Acti9
- colour: White
- Weight (kg): 100 g
- Number of protected poles: 1
- [In] rated current: 63A
- Warranty: 18 months
Brand:شنايدر
الوصف
معلومات إضافية
معلومات إضافية
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Part Number | A9K24163 |
| Poles description | 1p |
| [In] rated current | 63 A at 30 °C |
| Network type | AC |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Breaking capacity | 6000 A Icn at 230 V AC 50/60 Hz conforming to EN/IEC 60898-1 |
| Standards | EN/IEC 60898-1 |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| [Ui] rated insulation voltage | 440 V AC 50/60 Hz conforming to EN/IEC 60898-1 |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 4 kV conforming to EN/IEC 60898-1 |
| 9 mm pitches | 2 |
| Height | 85 mm |
| Width | 18 mm |
| Depth | 78.5 mm |
| weight | 100 g |
| Colour | White |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Electrical durability | 10000 cycles |
| Warranty | 18 months |





